Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (23 September 2016)
TwitterLinked In

Wednesday, September 19, 2007

CM 2010 - Capi de serie (Septembrie 2007)

Repartizarea locurilor pentru CM 2010:

Tara gazda: Africa de Sud
AFC: 4,5
CAF: 5
CONCACAF: 3,5
CONMEBOL: 4,5
OFC: 0,5
UEFA: 13

Meciurile de baraj: AFC - OFC si CONCACAF - CONMEBOL

Presupunand ca echipele mai bine clasate in clasamentul FIFA se vor califica la turneul final din Africa de Sud, iata cum ar arata clasamentul capilor de serie:

1 Italia 59.3 27.3 32
2 Brazilia 59.3 29.3 30
3 Germania 59.3 30.3 29
4 Argentina 52.0 21.0 31
5 Spania 51.3 25.3 26
6 Franta 50.3 23.3 27
7 Anglia 50.3 26.3 24
--------------------------
8 Portugalia 47.3 22.3 25
9 Olanda 42.7 14.7 28
10 Mexic 39.3 19.3 20
11 Croatia 32.0 9.0 23
12 SUA 29.7 13.7 16
13 Cehia 28.0 6.0 22
14 Polonia 25.7 8.7 17
15 Japonia 21.3 13.3 8
16 Romania 21.0 0.0 21
17 Paraguay 20.7 11.7 9
18 Coreea de Sud 19.7 15.7 4
19 Scotia 19.0 0.0 19
20 Grecia 18.0 0.0 18
21 Uruguay 17.7 2.7 15
22 Cote d'Ivoire 17.0 6.0 11
23 Nigeria 16.7 2.7 14
24 Australia 16.3 11.3 5
25 Tunisia 15.7 8.7 7
26 Camerun 15.0 3.0 12
27 Columbia 13.0 0.0 13
28 Iran 11.3 5.3 6
29 Arabia Saudita 11.0 8.0 3
30 Guinea 10.0 0.0 10
31 Africa de Sud 4.0 3.0 1
32 Canada 2.0 0.0 2
Primele 7 echipe + Africa de Sud vor fi capi de serie.

Urnele pentru tragerea la sorti ar arata astfel (conform sistemului folosit pentru CM 2006):

Urna 1: Africa de Sud, Anglia, Argentina, Brazilia, Franta, Germania, Italia, Spania
Urna 2: Cehia, Croatia, Grecia, Olanda, Polonia, Portugalia, Romania, Scotia
Urna 3: Arabia Saudita, Australia, Canada, Coreea de Sud, Iran, Japonia, Mexic, SUA
Urna 4: Camerun, Columbia, Cote d'Ivoire, Guinea, Nigeria, Paraguay, Tunisia, Uruguay

O posibila tragere la sorti:

Grupa A: Africa de Sud, Cehia, Canada, Columbia
Grupa B: Spania, Grecia, Iran, Paraguay
Grupa C: Argentina, Scotia, Australia, Tunisia
Grupa D: Franta, Portugalia, Mexic, Cote d'Ivoire
Grupa E: Anglia, Polonia, SUA, Nigeria
Grupa F: Italia, Romania, Coreea de Sud, Uruguay
Grupa G: Brazilia, Croatia, Japonia, Camerun
Grupa H: Germania, Olanda, Arabia Saudita, Guinea

No comments:

Post a Comment