Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (23 June 2017)
TwitterLinked In

Monday, April 30, 2007

Liga a II-a: Sezonul 2007-2008 (29 aprilie 2007)

Structura ligii secunde pe baza clasamentelor primelor trei esaloane la data de 29 aprilie 2007:

Seria I

Ceahlaul Piatra Neamt
Progresul Bucuresti (FC National Bucuresti)
CS Otopeni
Dunarea Galati
Forex Brasov
Delta Tulcea
Dunarea Giurgiu
FC Brasov
Sportul Studentesc Bucuresti
FC Botosani
Prefabricate Modelu
FCM Bacau
FC Sacele
FCM Campina
CSM Focsani
Dinamo II Bucuresti
Concordia Chiajna
Aerostar Bacau/Rocar ANEFS Bucuresti/Juventus Bucuresti

Seria a II-a

FC Arges Pitesti
Jiul Petrosani
Dacia Mioveni
Minerul Motru
Corvinul Hunedoara
FC Targoviste
FCU Politehnica II Timisoara
Unirea Alba Iulia
Industria Sarmei Campia Turzii
Gaz Metan Medias
FCM Resita
FC Caracal
CFR Timisoara
FC Bihor Oradea
Minerul Motru
Ariesu Turda
Liberty Oradea
Severnav Drobeta-Turnu Severin/Muresul Deva/Lotus Felix Sanmartin

About me:

Christian, husband, father x 3, programmer (with CodeSoftware.Net since 2013) and Covenant Eyes user. You can find me on Twitter (@FootballRanks) and/or LinkedIn. More info in the Contact / Questions page.

Friday, April 27, 2007

Liga a II-a: Sezonul 2007-2008 (26 aprilie 2007)

Structura ligii secunde pe baza clasamentelor primelor trei esaloane la data de 26 aprilie 2007:

Seria I

Ceahlaul Piatra Neamt
Progresul Bucuresti (FC National Bucuresti)
CS Otopeni
Forex Brasov
Dunarea Giurgiu
Dunarea Galati
FC Brasov
Delta Tulcea
Sportul Studentesc Bucuresti
FCM Bacau
FC Botosani
Prefab Modelu
FCM Campina
FC Sacele
CSM Focsani
Dinamo II Bucuresti
Concordia Chiajna
Pambac Bacau/Rocar ANEFS Bucuresti/Juventus Bucuresti

Seria a II-a

FC Arges Pitesti
Jiul Petrosani
CSM Ramnicu Valcea
Minerul Lupeni
Corvinul Hunedoara
FCU Politehnica II Timisoara
Industria Sarmei Campia Turzii
FCM Targoviste
FCM Resita
Unirea Alba Iulia
CFR Timisoara
Gaz Metan Medias
FC Caracal
FC Bihor
Minerul Motru
Ariesul Turda
Liberty Oradea
Severnav Drobeta Turnu Severin/Muresul Deva/Lotus Felix Sanmartin

About me:

Christian, husband, father x 3, programmer (with CodeSoftware.Net since 2013) and Covenant Eyes user. You can find me on Twitter (@FootballRanks) and/or LinkedIn. More info in the Contact / Questions page.

Monday, April 23, 2007

CM 2010 - capi de serie (Aprilie 2007)

Repartizarea locurilor pentru CM 2010:

Tara gazda: Africa de Sud
AFC: 4,5
CAF: 5
CONCACAF: 3,5
CONMEBOL: 4,5
OFC: 0,5
UEFA: 13

Meciurile de baraj: AFC - OFC si CONCACAF - CONMEBOL

Presupunand ca echipele mai bine clasate in clasamentul FIFA se vor califica la turneul final din Africa de Sud, iata cum ar arata clasamentul capilor de serie:

1 Italia 59.3 27.3 32
2 Brazilia 59.3 29.3 30
3 Germania 58.3 30.3 28
4 Franta 52.3 23.3 29
5 Argentina 52.0 21.0 31
6 Anglia 51.3 26.3 25
7 Spania 49.3 25.3 24
-----------------------------
8 Portugalia 48.3 22.3 26
9 Olanda 41.7 14.7 27
10 Ucraina 38.7 16.7 22
11 Mexic 35.3 19.3 16
12 Croatia 30.0 9.0 21
13 Cehia 29.0 6.0 23
14 Ecuador 26.0 17.0 9
15 Ghana 24.3 13.3 11
16 SUA 23.7 13.7 10
17 Camerun 23.0 3.0 20
18 Rusia 21.0 3.0 18
19 Cote d'Ivoire 20.0 6.0 14
20 Coreea de Sud 19.7 15.7 4
21 Romania 19.0 0.0 19
22 Japonia 18.3 13.3 5
23 Uruguay 17.7 2.7 15
24 Australia 17.3 11.3 6
25 Grecia 17.0 0.0 17
26 Nigeria 14.7 2.7 12
27 Columbia 13.0 0.0 13
28 Iran 12.3 5.3 7
29 Costa Rica 11.3 8.3 3
30 Egipt 8.0 0.0 8
31 Africa de Sud 4.0 3.0 1
32 Uzbekistan 2.0 0.0 2


Primele 7 echipe + Africa de Sud vor fi capi de serie.

Urnele pentru tragerea la sorti ar arata astfel (conform sistemului folosit pentru CM 2006):

Urna 1: Africa de Sud, Anglia, Argentina, Brazilia, Franta, Germania, Italia, Spania
Urna 2: Cehia, Croatia, Grecia, Olanda, Portugalia, Romania, Rusia, Ucraina
Urna 3: Australia, Coreea de Sud, Costa Rica, Iran, Japonia, Mexic, SUA, Uzbekistan
Urna 4: Camerun, Columbia, Cote d'Ivoire, Ecuador, Egipt, Ghana, Nigeria, Uruguay

O posibila tragere la sorti:

Grupa A: Africa de Sud, Olanda, Australia, Uruguay
Grupa B: Brazilia, Rusia, Iran, Egipt
Grupa C: Franta, Romania, Mexic, Camerun
Grupa D: Spania, Portugalia, Costa Rica, Ecuador
Grupa E: Germania, Cehia, Coreea de Sud, Columbia
Grupa F: Italia, Ucraina, Uzbekistan, Cote d'Ivoire
Grupa G: Argentina, Grecia, SUA, Nigeria
Grupa H: Anglia, Croatia, Japonia, Ghana

About me:

Christian, husband, father x 3, programmer (with CodeSoftware.Net since 2013) and Covenant Eyes user. You can find me on Twitter (@FootballRanks) and/or LinkedIn. More info in the Contact / Questions page.

Thursday, April 19, 2007

Sistem competitional Romania

O continuare la "Sistem competitional Liga a II-a". Am adaugat si structura pentru Liga a IV-a si am actualizat seriile in functiile de clasamentele primelor trei esaloane la data de 19 aprilie 2007.

Liga I: ultimele patru retrogradeaza.
Liga a II-a: In fiecare serie, primele doua promoveaza in Liga I, ultimele noua retrogradeaza intr-o noua Liga a III-a.
Liga a III-a (varianta actuala): Din fiecare serie, primele trei echipe "promoveaza" in noua Liga a III-a. Ultimele 3 cad in ligile judetene, iar echipele plasate pe locurile 4 - 15 "raman" in noua liga a IV-a. Aici se poate lucra putin, pentru ca astfel nu ar promova nicio echipa din ligile judetene. De exemplu, ar putea retrograda ultimele 7 din fiecare serie din varianta actuala a Ligii a III-a si astfel ar putea promova 24 de echipe din ligile judetene.

Liga I

Dinamo Bucuresti
CFR Cluj
Rapid Bucuresti
Steaua Bucuresti
Gloria Bistrita
Otelul Galati
FC Vaslui
FCU Politehnica Timisoara
Unirea Urziceni
Politehnica Iasi
Pandurii Targu Jiu
Farul Constanta
UTA Arad
Universitatea Craiova
--------------------------
Universitatea Cluj
Gloria Buzau
CSM Ramnicu Valcea
CS Otopeni

Liga a II-a

Ceahlaul Piatra Neamt
FC Arges Pitesti
Progresul Bucuresti (FC National Bucuresti)
Jiul Petrosani
-------------------------
Petrolul Ploiesti
Minerul Lupeni
Forex Brasov
Dacia Mioveni
Dunarea Galati
Dunarea Giurgiu
FC Brasov
Sportul Studentesc Bucuresti
Industria Sarmei Campia Turzii
Delta Tulcea
-------------------------
FCM Targoviste
FCU Politehnica II Timisoara
Unirea Alba Iulia
Corvinul Hunedoara

Liga a III-a

Seria 1

FCM Bacau
FC Botosani
------------------
Prefab Modelu
FCM Campina
FC Sacele
Cetatea Suceava
FC Snagov
CF Braila
Chimia Brazi
CSM Focsani
Dinamo II Bucuresti
Concordia Chiajna
Rocar ANEFS Bucuresti
Intergaz Bucuresti
-----------------------
Juventus Bucuresti
FC 1 Decembrie
Pambac Bacau
Otelul II Galati

Seria 2

FCM Resita
FC Caracal
-------------------
CFR Timisoara
Gaz Metan Medias
Building Vanju Mare
FC Bihor Oradea
Unirea Dej
FC Baia Mare
Auxerre Lugoj
Ariesul Turda
Liberty Oradea
Minerul Mehedinti Valea Copcii
Severnav Drobeta-Turnu Severin
Minerul Motru
-----------------------
Muresul Deva
Lotus Felix Sanmartin
Somesul Satu Mare
Inter Blaj

Liga a IV-a

Seria 1

Conpet Ploiesti
Ceahlaul II Piatra Neamt
-------------------------
Astra Ploiesti
Politehnica Galati
Aerostar Bacau
Laminorul Roman
FCM Bacau II
Willy Bacau
CF Predeal
Politehnica II Iasi
CFR Pascani
CSM Ramnicu Sarat
Ghimbav Brasov
Juventus Falticeni
---------------------------
Transkurier Sfantu Gheorghe
Petrolul II Ploiesti
Tricolorul Breaza
KSE Targu Secuiesc

Seria 2

Unirea Slobozia
CS Ovidiu
-----------------------
CS Buftea
Oil Terminal Constanta
Viitorul Insuratei
Steaua II Bucuresti
Dunarea Calarasi
Aversa Bucuresti
Aurora Mangalia
Dodu Bucure┼čti
Farul II Constanta
Rapid II Bucuresti
Electrosid Titu
FC Chitila
-------------------
Clinceni Ilfov
Callatis Mangalia
Portul Constanta
Petrolul Targoviste

Seria 3

Vointa Macea
Unirea Sanicolau Mare
------------------------
Gloria II Bistrita
Soda Ocna Mures
Gloria Arad
Avantu Reghin
Victoria Nadlac
Trans-Sil Targu Mures
Sparta Medias
Bihorul Beius
Maris Targu Mures
Universitatea 1919 Cluj
Olimpia Satu Mare
Mobila Sovata
-------------------------
Atletic Club Arad
Sanatatea Cluj
CSM Sebes
CS Ineu

Seria 4

Alro Slatina
Calor Timisoara
------------------
Minerul Jilt Matasari
EMC Rovinari
UM Timisoara
Timisul Albina
Oltchim Ramnicu Valcea
Armata Craiova
Atletic Sibiu
Rova Rosiorii de Vede
Dunarea Calafat
Tim Giroc Timisoara
CS Vulcan
Gaz Metan Podari
----------------------
Chimia Craiova
Oltul Slatina
Progresul Corabia
Florea Voicila Alexandria

About me:

Christian, husband, father x 3, programmer (with CodeSoftware.Net since 2013) and Covenant Eyes user. You can find me on Twitter (@FootballRanks) and/or LinkedIn. More info in the Contact / Questions page.

Monday, April 16, 2007

Liga a II-a: Sezonul 2007-2008 (15 aprilie 2007)

Structura ligii secunde pe baza clasamentelor primelor trei esaloane la data de 15 aprilie 2007:

Seria I

Ceahlaul Piatra Neamt
Progresul Bucuresti (FC National Bucuresti)
Forex Brasov
Petrolul Ploiesti
Dunarea Galati
FC Brasov
Sportul Studentesc Bucuresti
Dunarea Giurgiu
Delta Tulcea
FC Botosani
FCM Bacau
FCM Campina
Prefabricate Modelu
FC Sacele
CSM Focsani
Dinamo II Bucuresti
Concordia Chiajna
Pambac Bacau/Rocar ANEFS Bucuresti/Juventus Bucuresti

Seria a II-a

FC Arges Pitesti
Jiul Petrosani
Minerul Lupeni
Dacia Mioveni
Industria Sarmei Campia Turzii
FC Targoviste
FCU Politehnica II Timisoara
Unirea Alba Iulia
Corvinul Hunedoara
FCM Resita
FC Caracal
CFR Timisoara
Gaz Metan Medias
Building Vanju Mare
Minerul Mehedinti Valea Copcii
Ariesu Turda
Liberty Oradea
Severnav Drobeta-Turnu Severin/Muresul Deva/Lotus Felix Sanmartin

About me:

Christian, husband, father x 3, programmer (with CodeSoftware.Net since 2013) and Covenant Eyes user. You can find me on Twitter (@FootballRanks) and/or LinkedIn. More info in the Contact / Questions page.

Monday, April 9, 2007

Liga a II-a: Sezonul 2007-2008 (08 aprilie 2007)

Structura ligii secunde pe baza clasamentelor primelor trei esaloane la data de 8 aprilie 2007:

Seria I

Ceahlaul Piatra Neamt
Progresul Bucuresti (FC National Bucuresti)
CS Otopeni
Petrolul Ploiesti
Dunarea Galati
FCM Bacau
Dunarea Giurgiu
FC Brasov
Sportul Studentesc Bucuresti
Delta Tulcea
Prefabricate Modelu
FC Botosani
FC Sacele
FCM Campina
CSM Focsani
Dinamo II Bucuresti
Concordia Chiajna
Pambac Bacau/Rocar ANEFS Bucuresti/Juventus Bucuresti

Seria a II-a

FC Arges Pitesti
Jiul Petrosani
Minerul Lupeni
Dacia Mioveni
FC Targoviste
Industria Sarmei Campia Turzii
FCM Resita
FCU Politehnica II Timisoara
FC Caracal
Unirea Alba Iulia
CFR Timisoara
Corvinul Hunedoara
Gaz Metan Medias
Building Vanju Mare
Severnav Drobeta-Turnu Severin
Ariesu Turda
Liberty Oradea
Minerul Mehedinti Valea Copcii/Muresul Deva/Somesul Satu Mare

About me:

Christian, husband, father x 3, programmer (with CodeSoftware.Net since 2013) and Covenant Eyes user. You can find me on Twitter (@FootballRanks) and/or LinkedIn. More info in the Contact / Questions page.

Monday, April 2, 2007

Liga a II-a: Sezonul 2007-2008 (01 aprilie 2007)

Structura ligii secunde pe baza clasamentelor primelor trei esaloane la data de 1 aprilie 2007:

Seria I

Ceahlaul Piatra Neamt
FC National Bucuresti
Petrolul Ploiesti
CS Otopeni
FCM Bacau
Dunarea Giurgiu
Dunarea Galati
Sportul Studentesc Bucuresti
FC Brasov
Delta Tulcea
Prefabricate Modelu
FC Botosani
FC Sacele
FCM Campina
CSM Focsani
Dinamo II Bucuresti
Concordia Chiajna
Politehnica Galati/Rocar ANEFS Bucuresti/Juventus Bucuresti

Seria a II-a

FC Arges Pitesti
Jiul Petrosani
Dacia Mioveni
Minerul Lupeni
Industria Sarmei Campia Turzii
FCM Resita
FC Targoviste
FCU Politehnica II Timisoara
Corvinul Hunedoara
FC Caracal
Unirea Alba Iulia
CFR Timisoara
FC Bihor Oradea
Gaz Metan Medias
Severnav Drobeta-Turnu Severin
Ariesu Turda
Liberty Oradea
Minerul Motru/Muresul Deva/Somesul Satu Mare

About me:

Christian, husband, father x 3, programmer (with CodeSoftware.Net since 2013) and Covenant Eyes user. You can find me on Twitter (@FootballRanks) and/or LinkedIn. More info in the Contact / Questions page.