Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (20 August 2014)
Twitter Linked In

Monday, June 2, 2008

Liga a III-a 2008-2009: Componenta probabila a celor sase serii

Am incercat sa nu mut prea mult echipele dintr-o serie in alta si sa pastrez, pe cat posibil, echipele din acelasi judet in aceeasi serie. Totusi, am fost nevoit sa fac niste compromisuri:

- Am repartizat cele doua echipe din judetul Dambovita in serii diferite: Electrosid Titu in seria a III-a, iar Viitorul Pucioasa in seria a IV-a.
- Am mutat CF Braila din seria I in seria a II-a.
- Am mutat Juventus Bucuresti din seria a II-a in seria a III-a (in care a jucat in urma cu doua sezoane)
- Am mutat Minerul Mehedinti Valea Copcii din seria a V-a in seria a IV-a
- Am mutat echipele FC Cisnadie si Atletic Sibiu din seria a IV-a in seria a VI-a.

Nu e o repartizare oficiala, ci doar modul in care cred eu ca vor fi impartite echipele. In plus, am pornit de la premisa ca nicio echipa nu va alege sa isi vanda/cesioneze locul sau sau sa nu se inscrie in campionat.

Anul trecut, FRF a facut cateva schimbari fara rost (in opinia mea). Probabil istoria se va repeta si anul acesta.

Rezultatele meciurilor de baraj le-am luat din ProSport.

Seria I

Dunarea Galati
Aerostar Bacau
Politehnica Galati
Willy Bacau
Politehnica Iasi II
FC Barlad
Juventus Falticeni
CFR Pascani
Cetatea Targu Neamt
Ceahlaul Piatra Neamt II
Otelul Galati II
FCM Bacau II
Pambac Bacau
Laminorul Roman
AFC Zagon
AS Fotbal Moinesti
Ecologistul Luceafarul Mihai Eminescu
Rapid CFR Suceava

Seria a II-a

CSM Focsani
CSM Ramnicu Sarat
Steaua Bucuresti II
CS Ovidiu
Onix Ramnicu Sarat
Rocar ANEFS Bucuresti
Portul Constanta
Unirea Slobozia
CSM Medgidia
CF Braila
CS Navodari
Callatis Mangalia
Dunarea Calarasi
Viitorul Insuratei
CS Eforie
FC Panciu
Sageata Stejaru
Recolta Gheorghe Lazar

Seria a III-a

Inter Gaz Bucuresti
FC Sacele
Juventus Bucuresti
Tricolorul Breaza
Electrosid Titu
Conpet Ploiesti
Chimia Brazi
Rapid Bucuresti II
Victoria Branesti
Inter Pantelimon
Unirea Tarlungeni
Petrolul Ploiesti II
CS Filipestii de Padure
Dodu Bucuresti
CF Predeal
Kaproni Gornet
Progresul II Bucuresti
Victoria Bod

Seria a IV-a

FCM Resita
FC Caracal
Gaz Metan Craiova
Oltchim Ramnicu Valcea
Minerul Mehedinti Valea Copcii
Unirea Costesti
Rova Rosiorii de Vede
ALRO Slatina
Building Vanju Mare
FC Arges Pitesti II
CFR Craiova
Chimia Craiova
Progresul Corabia
Armata Craiova
Turris Turnu Magurele
Petrolul Videle
Prometeu Craiova
Viitorul Pucioasa

Seria a V-a

Politehnica 1921 Stiinta II Timisoara
Corvinul 2005 Hunedoara
Minerul Motru
CSM Sebes
Gloria Arad
Minerul Jilt Matasari
Fortuna Covaci
EMC Rovinari
Alto Gradimento Albina
CFR Simeria
CS Ineu
CALOR Timisoara
Nova Mama Mia Becicherecul Mic
CS Vulcan
Dacia Orastie
Jiul Rovinari
National Sebis
Progresul Gataia

Seria a VI-a

Avantul Reghin
FC Baia Mare
Somesul Satu Mare
Gloria Bistrita II
Trans-Sil Targu Mures
FC Cisnadie
Gaz Metan Targu Mures
Unirea Dej
Atletic Sibiu
Mobila Sovata
Turul Micula
Bihorul Beius
Unirea Ungheni
Olimpia Satu Mare
Sanatatea Cluj
CFR II Cluj
FC Zalau
Liberty II Oradea

2 comments:

  1. interesant cum ai pus u componenta seriilor..

    ReplyDelete
  2. in seria 6 nu stiu daca mai exsita transil...sper sa promoveze avantu:X

    ReplyDelete