Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (23 September 2016)
TwitterLinked In

Monday, March 26, 2007

CM 2010 - capi de serie (Martie 2007)

Repartizarea locurilor pentru CM 2010:

Tara gazda: Africa de Sud
AFC: 4,5
CAF: 5
CONCACAF: 3,5
CONMEBOL: 4,5
OFC: 0,5
UEFA: 13

Meciurile de baraj: AFC - OFC si CONCACAF - CONMEBOL

Presupunand ca echipele mai bine clasate in clasamentul FIFA se vor califica la turneul final din Africa de Sud, iata cum ar arata clasamentul capilor de serie:

1 Brazilia 59.3 29.3 30
2 Italia 58.3 27.3 31
3 Germania 58.3 30.3 28
4 Anglia 53.3 26.3 27
5 Argentina 53.0 21.0 32
6 Franta 52.3 23.3 29
7 Spania 48.3 25.3 23
-----------------------------
8 Portugalia 47.3 22.3 25
9 Olanda 40.7 14.7 26
10 Ucraina 38.7 16.7 22
11 Suedia 37.3 19.3 18
12 Mexic 33.3 19.3 14
13 Cehia 30.0 6.0 24
14 Croatia 30.0 9.0 21
15 Ecuador 30.0 17.0 13
16 Ghana 29.3 13.3 16
17 SUA 23.7 13.7 10
18 Paraguay 22.7 11.7 11
19 Cote d'Ivoire 21.0 6.0 15
20 Grecia 20.0 0.0 20
21 Camerun 20.0 3.0 17
22 Coreea de Sud 19.7 15.7 4
23 Romania 19.0 0.0 19
24 Japonia 18.3 13.3 5
25 Australia 17.3 11.3 6
26 Uruguay 14.7 2.7 12
27 Iran 14.3 5.3 9
28 Costa Rica 11.3 8.3 3
29 Nigeria 9.7 2.7 7
30 Mali 8.0 0.0 8
31 Africa de Sud 4.0 3.0 1
32 Uzbekistan 2.0 0.0 2

Primele 7 echipe + Africa de Sud vor fi capi de serie.

Urnele pentru tragerea la sorti ar arata astfel (conform sistemului folosit pentru CM 2006):

Urna 1: Africa de Sud, Anglia, Argentina, Brazilia, Franta, Germania, Italia, Spania
Urna 2: Cehia, Croatia, Grecia, Olanda, Portugalia, Romania, Suedia, Ucraina
Urna 3: Australia, Coreea de Sud, Costa Rica, Iran, Japonia, Mexic, SUA, Uzbekistan
Urna 4: Camerun, Cote d'Ivoire, Ecuador, Ghana, Mali, Nigeria, Paraguay, Uruguay

O posibila tragere la sorti:

Grupa A: Africa de Sud, Suedia, Iran, Uruguay
Grupa B: Spania, Grecia, Japonia, Ecuador
Grupa C: Brazilia, Romania, Costa Rica, Cote d'Ivoire
Grupa D: Germania, Ucraina, SUA, Mali
Grupa E: Argentina, Olanda, Coreea de Sud, Ghana
Grupa F: Franta, Croatia, Mexic, Nigeria
Grupa G: Franta, Portugalia, Uzbekistan, Camerun
Grupa H: Anglia, Cehia, Australia, Paraguay

No comments:

Post a Comment