Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (2 December 2016)
TwitterLinked In

Monday, April 23, 2007

CM 2010 - capi de serie (Aprilie 2007)

Repartizarea locurilor pentru CM 2010:

Tara gazda: Africa de Sud
AFC: 4,5
CAF: 5
CONCACAF: 3,5
CONMEBOL: 4,5
OFC: 0,5
UEFA: 13

Meciurile de baraj: AFC - OFC si CONCACAF - CONMEBOL

Presupunand ca echipele mai bine clasate in clasamentul FIFA se vor califica la turneul final din Africa de Sud, iata cum ar arata clasamentul capilor de serie:

1 Italia 59.3 27.3 32
2 Brazilia 59.3 29.3 30
3 Germania 58.3 30.3 28
4 Franta 52.3 23.3 29
5 Argentina 52.0 21.0 31
6 Anglia 51.3 26.3 25
7 Spania 49.3 25.3 24
-----------------------------
8 Portugalia 48.3 22.3 26
9 Olanda 41.7 14.7 27
10 Ucraina 38.7 16.7 22
11 Mexic 35.3 19.3 16
12 Croatia 30.0 9.0 21
13 Cehia 29.0 6.0 23
14 Ecuador 26.0 17.0 9
15 Ghana 24.3 13.3 11
16 SUA 23.7 13.7 10
17 Camerun 23.0 3.0 20
18 Rusia 21.0 3.0 18
19 Cote d'Ivoire 20.0 6.0 14
20 Coreea de Sud 19.7 15.7 4
21 Romania 19.0 0.0 19
22 Japonia 18.3 13.3 5
23 Uruguay 17.7 2.7 15
24 Australia 17.3 11.3 6
25 Grecia 17.0 0.0 17
26 Nigeria 14.7 2.7 12
27 Columbia 13.0 0.0 13
28 Iran 12.3 5.3 7
29 Costa Rica 11.3 8.3 3
30 Egipt 8.0 0.0 8
31 Africa de Sud 4.0 3.0 1
32 Uzbekistan 2.0 0.0 2


Primele 7 echipe + Africa de Sud vor fi capi de serie.

Urnele pentru tragerea la sorti ar arata astfel (conform sistemului folosit pentru CM 2006):

Urna 1: Africa de Sud, Anglia, Argentina, Brazilia, Franta, Germania, Italia, Spania
Urna 2: Cehia, Croatia, Grecia, Olanda, Portugalia, Romania, Rusia, Ucraina
Urna 3: Australia, Coreea de Sud, Costa Rica, Iran, Japonia, Mexic, SUA, Uzbekistan
Urna 4: Camerun, Columbia, Cote d'Ivoire, Ecuador, Egipt, Ghana, Nigeria, Uruguay

O posibila tragere la sorti:

Grupa A: Africa de Sud, Olanda, Australia, Uruguay
Grupa B: Brazilia, Rusia, Iran, Egipt
Grupa C: Franta, Romania, Mexic, Camerun
Grupa D: Spania, Portugalia, Costa Rica, Ecuador
Grupa E: Germania, Cehia, Coreea de Sud, Columbia
Grupa F: Italia, Ucraina, Uzbekistan, Cote d'Ivoire
Grupa G: Argentina, Grecia, SUA, Nigeria
Grupa H: Anglia, Croatia, Japonia, Ghana

No comments:

Post a Comment