Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (23 September 2016)
TwitterLinked In

Monday, May 19, 2008

Liga a III-a: Punct final in sezonul regulat 2007/2008

Promovate direct: Cetate Suceava, FC Snagov, CSM Ploiesti, International Curtea de Arges, Unirea Sannicolau Mare, Lotus Baile Felix

Vor juca la baraj: Aerostar Bacau, Juventus Bucuresti, CS Buftea, Gaz Metan Craiova, ACU Arad, Avantul Reghin

Retrogradate:

Seria 1

Raraul Campulung Moldovenesc
Bujorul Targu Bujor
Leonard Pascani

Seria 2

Abatorul Slobozia
Aversa Bucuresti
CSO Ianca

Seria 3

AS Ghimbav
AS Clinceni
UFC Chitila

Seria 4

FC Bals
Dunarea Calafat
FC Sibiu

Seria 5

UM Timisoara*
Victoria Nadlac
Auxerre Lugoj

Seria 6

Inter Blaj
FC Bihor II Oradea
U 1919 Cluj

*In Seria 5, pe locurile 14 - 16 sunt 3 echipe cu 36 de puncte: UM Timisoara, CS Vulcan si Nova Mama Mia Bechicerecul Mic.

Iata rezultatele meciurilor disputate intre cele trei echipe:

Etapa 03 Nova Mama Mia Bechicerecul Mic - CS Vulcan 3 - 1
Etapa 11 CS Vulcan - UM Timisoara 2 - 0
Etapa 12 UM Timisoara - Nova Mama Mia Bechicerecul Mic 1 - 0
Etapa 20 CS Vulcan - Nova Mama Mia Bechicerecul Mic 1 - 0
Etapa 28 UM Timisoara - CS Vulcan 2 - 0
Etapa 29 Nova Mama Mia Bechicerecul Mic - UM Timisoara 2 - 0

Clasamentul in trei, conform articolului 53.3 din ROAF.

14. Nova Mama Mia Bechicerecul Mic 4 2 0 2 5 - 3 6
15. CS Vulcan 4 2 0 2 4 - 5 6
--------------------------------------------------
16. UM Timisoara 4 2 0 2 3 - 4 6


UM Timisoara retrogradeaza.

In Prosport locul 16 este ocupat de CS Vulcan, pe Campionate.ro si LigiFotbal.com de Nova Mama Mia Bechicerecul Mic.

Mai retrogradeaza 3 echipe - cele mai slab clasate de pe locul 15. Pentru determinarea lor se iau in calcul numai rezultatele inregistrate cu echipele de pe locurile 1-14.

Seria 1

Laminorul Roman 34 13 5 16 47 - 50 44

Meciuri cu echipele de pe locurile 16 - 18:

Etapa 03 Raraul Campulung Moldovenesc - Laminorul Roman 2 - 2
Etapa 05 Bujorul Targu Bujor - Laminorul Roman 1 - 1
Etapa 11 Leonard Pascani - Laminorul Roman 4 - 0
Etapa 20 Laminorul Roman - Raraul Campulung Moldovenesc 2 - 0
Etapa 22 Laminorul Roman - Bujorul Targu Bujor 2 - 1
Etapa 28 Laminorul Roman - Leonard Pascani 3 - 0

6 3 2 1 10 - 8 11p

Noua linie de clasament: 28 10 3 15 37 - 42 33

Seria 2

Farul II Constanta 32 6 7 19 42 - 64 25

Meciuri cu echipele de pe locurile 16 - 17 (CSO Ianca s-a retras):

Etapa 03 Aversa Bucuresti - Farul II Constanta 0 - 0
Etapa 17 Farul II Constanta - Abatorul Slobozia 3 - 0
Etapa 20 Farul II Constanta - Aversa Bucuresti 0 - 0
Etapa 34 Abatorul Slobozia - Farul II Constanta 3 - 3

4 1 3 0 6 - 3 6

Noua linie de clasament: 28 5 4 19 36 - 61 19

Seria 3

FC 1 Decembrie 34 13 2 19 37 - 64 41

Meciuri cu echipele de pe locurile 16 - 18:

Etapa 07 FC 1 Decembrie - AS Ghimbav 2 - 1
Etapa 08 AS Clinceni - FC 1 Decembrie 3 - 1
Etapa 15 FC 1 Decembrie - UFC Chitila 3 - 1
Etapa 24 AS Ghimbav - FC 1 Decembrie 0 - 1
Etapa 25 FC 1 Decembrie - AS Clinceni 2 - 0
Etapa 32 UFC Chitila - FC 1 Decembrie 2 - 3

6 5 0 1 12 - 7 15

Noua linie de clasament: 28 8 2 18 25 - 57 26

Seria 4

Turris Turnu Magurele 32 11 3 18 43 - 65 36

Meciuri cu echipele de pe locurile 16 - 17 (FC Sibiu s-a retras):

Etapa 03 Turris Turnu Magurele - Dunarea Calafat 3 - 2
Etapa 04 FC Bals - Turris Turnu Magurele 1 - 0
Etapa 20 Dunarea Calafat - Turris Turnu Magurele 3 - 2
Etapa 21 Turris Turnu Magurele - FC Bals 2 - 1

4 2 0 2 7 - 7 6

Noua linie de clasament: 28 9 3 16 36 - 58 30

Seria 5

CS Vulcan 32 10 6 16 23 - 32 36

Meciuri cu echipele de pe locurile 16 - 17 (Auxerre Lugoj s-a retras):

Etapa 06 CS Vulcan - Victoria Nadlac 0 - 0
Etapa 11 CS Vulcan - UM Timisoara 2 - 0
Etapa 23 Victoria Nadlac - CS Vulcan 0 - 3
Etapa 28 UM Timisoara - CS Vulcan 2 - 0

4 2 1 1 5 - 2 7

Noua linie de clasament: 28 8 5 15 18 - 30 29

Seria 6

Marmatia Sighetu Marmatiei 34 11 5 18 42 - 58 38

Meciuri cu echipele de pe locurile 16 - 18:

Etapa 05 FC Bihor II Oradea - Marmatia Sighetu Marmatiei 6 - 2
Etapa 12 Marmatia Sighetu Marmatiei - Inter Blaj 2 - 1
Etapa 15 U 1919 Cluj - Marmatia Sighetu Marmatiei 1 - 2
Etapa 22 Marmatia Sighetu Marmatiei - FC Bihor II Oradea 1 - 1
Etapa 29 Inter Blaj - Marmatia Sighetu Marmatiei 2 - 1
Etapa 32 Marmatia Sighetu Marmatiei - U 1919 Cluj 2 - 1

6 3 1 2 10 - 12 10

Noua linie de clasament: 28 8 4 16 32 - 46 28

Clasamentul echipelor de pe locul 15


1. Laminorul Roman 28 10 3 15 37 - 42 33
2. Turris Turnu Magurele 28 9 3 16 36 - 58 30
3. CS Vulcan 28 8 5 15 18 - 30 29
---------------------------------------------------
4. Marmatia Sighetu Marmatiei 28 8 4 16 32 - 46 28
5. FC 1 Decembrie 28 8 2 18 25 - 57 26
6. Farul II Constanta 28 5 4 19 36 - 61 19


Mai retrogradeaza si: Marmatia Sighetu Marmatiei, FC 1 Decembrie si Farul II Constanta.

Vor porni cu penalizari in viitorul sezon:

Leonard Pascani - 17 puncte
Abatorul Slobozia 5 puncte
Aversa Bucuresti 8 puncte
AS Ghimbav 1 punct
AS clinceni 2 puncte
UFC Chitila 12 puncte
Victoria Nadlac 18 puncte
U 1919 Cluj 11 puncte

Nu au drept de promovare in Liga a III-a timp de doua sezoane echipele care s-au retras sau au fost excluse din campionat:

Leonard Pascani, CSO Ianca, AS Ghimbav, FC Sibiu, Auxerre Lugoj, Victoria Nadlac.

Retrogradate din Liga a II-a, Seria I: Inter Gaz Bucuresti, CSM Focsani, Dunarea Galati, FC Sacele
Retrogradate din Liga a II-a, Seria a II-a: FCM Resita, FCM Caracal si Corvinul 2005 Hunedoara.

Ultima retrogradata se va decide intre Ariesul Turda si Politehnica 1921 Stiinta II Timisoara.

No comments:

Post a Comment