Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (23 September 2016)
TwitterLinked In

Friday, June 8, 2007

CM 2010 - capi de serie (Mai 2007)

Repartizarea locurilor pentru CM 2010:

Tara gazda: Africa de Sud
AFC: 4,5
CAF: 5
CONCACAF: 3,5
CONMEBOL: 4,5
OFC: 0,5
UEFA: 13

Meciurile de baraj: AFC - OFC si CONCACAF - CONMEBOL

Presupunand ca echipele mai bine clasate in clasamentul FIFA se vor califica la turneul final din Africa de Sud, iata cum ar arata clasamentul capilor de serie:

1 Brazilia 60.3 29.3 31
2 Italia 59.3 27.3 32
3 Germania 58.3 30.3 28
4 Franta 52.3 23.3 29
5 Anglia 51.3 26.3 25
6 Argentina 51.0 21.0 30
7 Spania 49.3 25.3 24
--------------------------
8 Portugalia 48.3 22.3 26
9 Olanda 41.7 14.7 27
10 Ucraina 38.7 16.7 22
11 Mexic 35.3 19.3 16
12 Croatia 30.0 9.0 21
13 Cehia 29.0 6.0 23
14 Ecuador 26.0 17.0 9
15 Ghana 24.3 13.3 11
16 SUA 23.7 13.7 10
17 Camerun 23.0 3.0 20
18 Cote d'Ivoire 20.0 6.0 14
19 Coreea de Sud 19.7 15.7 4
20 Scotia 19.0 0.0 19
21 Japonia 18.3 13.3 5
22 Romania 18.0 0.0 18
23 Uruguay 17.7 2.7 15
24 Australia 17.3 11.3 6
25 Grecia 17.0 0.0 17
26 Nigeria 14.7 2.7 12
27 Columbia 13.0 0.0 13
28 Iran 12.3 5.3 7
29 Costa Rica 11.3 8.3 3
30 Egipt 8.0 0.0 8
31 Africa de Sud 4.0 3.0 1
32 Uzbekistan 2.0 0.0 2

Primele 7 echipe + Africa de Sud vor fi capi de serie.

Urnele pentru tragerea la sorti ar arata astfel (conform sistemului folosit pentru CM 2006):

Urna 1: Africa de Sud, Anglia, Argentina, Brazilia, Franta, Germania, Italia, Spania
Urna 2: Cehia, Croatia, Grecia, Olanda, Portugalia, Romania, Scotia, Ucraina
Urna 3: Australia, Coreea de Sud, Costa Rica, Iran, Japonia, Mexic, SUA, Uzbekistan
Urna 4: Camerun, Columbia, Cote d'Ivoire, Ecuador, Egipt, Ghana, Nigeria, Uruguay

Grupa A: Africa de Sud, Croatia, Japonia, Columbia
Grupa B: Germania, Olanda, Coreea de Sud, Cote d'Ivoire
Grupa C: Brazilia, Ucraina, Costa Rica, Ghana
Grupa D: Anglia, Grecia, Uzbekistan, Camerun
Grupa E: Spania, Portugalia, Mexic, Uruguay
Grupa F: Italia, Romania, SUA, Ecuador
Grupa G: Franta, Cehia, Iran, Nigeria
Grupa H: Argentina, Ucraina, Australia, Egipt

No comments:

Post a Comment