Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (23 September 2016)
TwitterLinked In

Friday, August 15, 2008

Schimbari de ultim moment in ligile a II-a si a III-a

20 August 2008

Delegarile anuntate de CCA confirma modificarile aparute de site-ul FRF.
______________________
18 August 2008

Rezultatele publicate de GSP infirma modificarile aparute pe site-ul FRF.
______________________
Daca aruncati o privire pe programul ligilor a doua si a treia, veti observa urmatoarele schimbari.

Liga a II-a, Seria I

Dunarea Galati ia locul echipei FCM Campina

Liga a III-a

Seria I

Juventus Falticeni si FC Moinesti s-au retras.
In locul lor au aparut Otelul II Galati (din seria a II-a) si Raraul Campulung Moldovenesc (retrogradata).

Seria a II-a

Dunarea Galati a urcat in Liga a II-a, Otelul II Galati a fost mutata in seria I.
Apar FCM Campina (din Liga a II-a) si Farul II Constanta (retrogradata).

Seria a III-a

Adunatii Copaceni mutata in seria a IV-a si inlocuita de Electrosid Titu (seria a IV-a).

Seria a IV-a

Electrosid Titu mutata in seria a III-a si inlocuita de Adunatii Copaceni (seria a III-a).

Seria a VI-a

Mobila Sovata si Olimpia Satu Mare s-au retras. In locul lor au aparut CS Marmatia Sighetu Marmatiei si FC Bihor II Oradea (ambele retrogradate).

Noua componenta a seriilor ligii a III-a pentru sezonul 2008-2009:

Seria I
Echipe din judeţele: Suceava 2, Botoşani 1, Neamţ 3, Iaşi 2, Vaslui 1, Bacău 4, Vrancea 2, Buzău 2, Galaţi 1

CSM RARĂUL Câmpulung Moldovenesc (SV)
CS Rapid Suceava (SV)
CS Luceafărul Mihai Eminescu ( BT)
CS Cetatea Târgu Neamţ (NT)
SC FC Ceahlăul Piatra Neamţ SA 2 (NT)
FC Laminorul Roman (NT)
SC FC Politehnica Iaşi SA 2 (IS)
FC CFR Paşcani (IS)
FC Bârlad (VS)
CS Aerostar Bacău (BC)
FC Willy Bacău (BC)
FCM Bacău 2 (BC)
CS Pambac Bacău (BC)
CSM Focşani (VN)
CS Panciu (VN)
CSM Râmnicu Sărat (BZ)
CS FC Petrolul ZF 1948 Berca (BZ)
SC FC Oţelul Galaţi SA 2 (GL)

Seria a II-a
Echipe din judeţele: Galaţi 1, Brăila 2, Tulcea 1, Constanţa 7, Ialomiţa 1, Călăraşi 1, Municipiul Bucureşti 4, Prahova 1

CS Politehnica Galaţi (GL)
CF Brăila (BR)
CS Viitorul Însurăţei (BR)
CS Săgeata Stejaru (TL)
CS Ovidiu (CT)
CSM Medgidia (CT)
CS Portul Constanţa (CT)
CS Năvodari (CT)
FC Callatis Mangalia (CT)
CS FC FARUL Constanţa II (CT)
CS Eforie (CT)
CS Unirea Slobozia (IL)
SC FC Dunărea Călăraşi SA (CL)
FC Rocar ANEFS Bucureşti (B)
SC FC Rapid SA Bucureşti 2 (B)
CS Inter Gaz Bucureşti (B)
SC FC Steaua SA Bucureşti 2(B)
FC MUNICIPAL Câmpina (PH)

Seria a III-a
Echipe din judeţele: Braşov 5, Prahova 6, Dâmboviţa 1, Teleorman 1, Ilfov 3, Bucureşti 2

CS Unirea Tărlungeni (BV)
CF Predeal (BV)
SC FC Săcele SA (BV)
CS Victoria Bod (BV)
CS Royal Braşov (BV)
CS Tricolorul Breaza (PH)
CS Conpet Ploieşti (PH)
CS Chimia Brazi (PH)
SC FC Petrolul Ploieşti SA 2 (PH)
CS Filipeştii de Pădure (PH)
CS Kaproni Gornet (PH)
CS Electrosid Titu (DB)
CS Petrolul Videle (TR)
CS Victoria Brăneşti (IF)
ACS Berceni (IF)
CS Inter Clinceni (IF)
CS Juventus Bucureşti (B)
SC FC Progresul Bucureşti SA 2 (B)

Seria a IV-a
Echipe din judele: Gorj 4, Vâlcea 1, Argeş 2, Giurgiu 1, Dâmboviţa 1, Dolj 5, Olt 4

CS Minerul Motru (GJ)
CS Minerul Mătăsari (GJ)
CS Energia Rovinari (GJ)
CS Jiul Rovinari (GJ)
FC Oltchim Râmnicu Vâlcea (VL)
CS Muscelul Câmpulung Muscel (AG)
SC FC 2005 Piteşti SA 2 (AG)
CS Adunaţii Copăceni (GR)
CS Viitorul Pucioasa (DB)
CS CFR Craiova (DJ)
CS Gaz Metan CFR Craiova (DJ)
CS Petrom Chimia Craiova (DJ)
CS Armata Craiova (DJ)
CS Prometeu Craiova (DJ)
CS Alro Slatina (OT)
FC Progresul Corabia (OT)
FC Balş (OT)
FC Caracal (OT)

Seria a V-a
Echipe din judeţele: Mehedinţi 2, Caraş Severin 1, Hunedoara 4, Timiş 8, Arad 3

FC Building Vânju Mare (MH)
CS Minerul Mehedinţi (MH)
CSM Reşiţa (CS)
CS CFR Marmosim Simeria (HD)
CS Vulcan (HD)
FC Corvinul 2005 Hunedoara (HD)
CS Dacia Orăştie (HD)
AS CS Unirea 2000 Sânnicolau Mare (TM)
CS FC Viitorul Sînandrei (TM)
CS Fortuna Covaci (TM)
CS Alto Gradimento Albina (TM)
CS Calor Timişoara (TM)
CS Nova Mama Mia Becicherecul Mic (TM)
SC FC Timişoara SA 2 (TM)
CS Progresul Gătaia (TM)
CS Gloria CTP Arad (AR)
CS Ineu (AR)
CS Naţional Sebiş (AR)

Seria a VI-a
Echipe din judeţele: Alba 1, Sibiu 1, Cluj 4, Mureş 3, Bistriţa Năsăud 1, Sălaj 2, Maramureş 2, Bihor 3, Braşov 1

CSM Sebeş (AB)
FC Cisnădie (SB)
CS SESO Iara (CJ)
FC Unirea Dej (CJ)
CS Sănătatea Servicii Publice Cluj (CJ)
SCS FC CFR 1907 Cluj SA 2 (CJ)
CS Avântul Reghin (MS)
CS Gaz Metan Târgu Mureş (MS)
FC ASA Unirea Ungheni (MS)
CF Gloria 1922 Bistriţa 2 (BN)
CF Zalău (SJ)
SC FC Silvania SA (SJ)
SC FC Baia Mare (MM)
CS MARMAŢIA 96 Sighetul Marmaţiei (MM)
CS Bihorul Beiuş (BH)
FC Liberty Oradea 2 (BH)
CS FC BIHOR Oradea II (BH)
AS CS ENA Inter Făgăraş (BV)

No comments:

Post a Comment