Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (23 September 2016)
TwitterLinked In

Friday, August 31, 2007

CM 2010 - capi de serie (August 2007)

Repartizarea locurilor pentru CM 2010:

Tara gazda: Africa de Sud
AFC: 4,5
CAF: 5
CONCACAF: 3,5
CONMEBOL: 4,5
OFC: 0,5
UEFA: 13

Meciurile de baraj: AFC - OFC si CONCACAF - CONMEBOL

Presupunand ca echipele mai bine clasate in clasamentul FIFA se vor califica la turneul final din Africa de Sud, iata cum ar arata clasamentul capilor de serie:

1 Brazilia 61.3 29.3 32
2 Germania 58.3 30.3 28
3 Italia 57.3 27.3 30
4 Franta 52.3 23.3 29
5 Argentina 52.0 21.0 31
6 Spania 50.3 25.3 25
7 Anglia 47.3 26.3 21
-----------------------------
8 Portugalia 45.3 22.3 23
9 Mexic 41.3 19.3 22
10 Olanda 40.7 14.7 26
11 Croatia 36.0 9.0 27
12 Ucraina 34.7 16.7 18
13 Cehia 30.0 6.0 24
14 SUA 29.7 13.7 16
15 Paraguay 22.7 11.7 11
16 Serbia 20.3 5.3 15
17 Japonia 20.3 13.3 7
18 Romania 20.0 0.0 20
19 Camerun 20.0 3.0 17
20 Coreea de Sud 19.7 15.7 4
21 Grecia 19.0 0.0 19
22 Cote d'Ivoire 18.0 6.0 12
23 Uruguay 16.7 2.7 14
24 Tunisia 16.7 8.7 8
25 Australia 16.3 11.3 5
26 Nigeria 15.7 2.7 13
27 Iran 11.3 5.3 6
28 Arabia Saudita 11.0 8.0 3
29 Costa Rica 10.3 8.3 2
30 Columbia 10.0 0.0 10
31 Maroc 9.0 0.0 9
32 Africa de Sud 4.0 3.0 1

Primele 7 echipe + Africa de Sud vor fi capi de serie.

Urnele pentru tragerea la sorti ar arata astfel (conform sistemului folosit pentru CM 2006):

Urna 1: Africa de Sud, Anglia, Argentina, Brazilia, Franta, Germania, Italia, Spania
Urna 2: Cehia, Croatia, Grecia, Olanda, Portugalia, Romania, Serbia, Ucraina
Urna 3: Arabia Saudita, Australia, Coreea de Sud, Costa Rica, Iran, Japonia, Mexic, SUA
Urna 4: Camerun, Columbia, Cote d'Ivoire, Maroc, Nigeria, Paraguay, Tunisia, Uruguay

O posibila tragere la sorti

Grupa A: Africa de Sud, Ucraina, SUA, Columbia
Grupa B: Spania, Cehia, Arabia Saudita, Nigeria
Grupa C: Germania, Serbia, Costa Rica, Maroc
Grupa D: Argentina, Olanda, Japonia, Camerun
Grupa E: Anglia, Croatia, Mexic, Uruguay
Grupa F: Italia, Grecia, Australia, Cote d'Ivoire
Grupa G: Franta, Romania, Coreea de Sud, Paraguay
Grupa H: Brazilia, Portugalia, Iran, Tunisia

No comments:

Post a Comment