Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (23 September 2016)
TwitterLinked In

Monday, August 20, 2007

Componenta seriilor din Liga a II-a si a III-a

Revin cu informatii vechi de o luna.

Comitetul de Urgenţă al Federaţiei Române de Fotbal a stabilit astăzi, 19 iulie a.c., componenţa celor două serii ale Ligii a II-a şi a celor 6 serii ale Ligii a III-a pentru campionatul ediţiei 2007 – 2008.

LIGA a II-a

SERIA I - FC Naţional Bucureşti, FC Delta Tulcea, SC FC Petrolul SA Ploieşti, CS Forex Braşov, FC Municipal Bacău, FCM Dunărea Galaţi, CS Otopeni, FC Sportul Studenţesc Bucureşti, FC Dunărea Giurgiu, FC Braşov SA, FC Botoşani SA, SC FC Prefab 05 SA Modelu, FC Săcele, FC Municipal Câmpina, CSM Focşani, SC Dinamo 1948 SA Bucureşti II, CS Intergaz Bucureşti, CS Concordia Chiajna;

SERIA a II-a - SC FC 2005 SA Piteşti, CS Jiul Petroşani, CSM Râmnicu Vâlcea, SC FC Unirea Alba Iulia SA, CS Minerul Lupeni, CS Gaz Metan Mediaş, FC Caracal, CS Industria Sârmei Câmpia Turzii, SC Corvinul 2005 Hunedoara SA, SC FC Politehnica 1921 Ştiinţa Timişoara & Invest SA II, SC FC Târgovişte SA, FC Municipal SA Reşiţa, CS FC Bihor Oradea, FC CFR Timişoara, CS SEVERNAV Drobeta Tr. Severin, FC Arieşul Turda, CS Mureşul Deva, CF Liberty Oradea;

LIGA a III-a

SERIA I - FC Cetatea Suceava, CF Brăila, CS FC PAMBAC Bacău, SC FC Oţelul SA Galaţi II, FC Politehnica Galaţi, CS Aerostar Bacău, FC Municipal Bacău II, FC Willy 2001 Bacău, SC FC Ceahlăul SA Piatra Neamţ II, SC FC Politehnica Iaşi SA II, CS Juventus Fălticeni, FCM CFR Paşcani, FC Laminorul Roman, CF NGM Leonard Paşcani, AS Rarăul Câmpulung Molodovenesc, Cetatea Târgu Neamţ, FC Bârlad, AS Bujorul Târgu Bujor

SERIA a II-a - FC Snagov, CS Portul Constanţa, FC Unirea 2004 Slobozia, CS FC Farul Constanţa II, AFC Dunărea 2005 Călăraşi, CS FC Callatis Mangalia, AS Viitorul Însurăţei, CS Ovidiu, AFC Rocar ANEFS Bucureşti, CS Aversa Bucureşti, SC FC Steaua Bucureşti SA II, SC Juventus Bucureşti, CS Aurora Mangalia, CSM Râmnicu Sărat, CSM Medgidia, CSO Ianca, FC Onix Râmnicu Sărat, CS Abatorul Slobozia

SERIA a III-a - CS Chimia Brazi, FC Astra Ploieşti, CF Predeal, CS CONPET Ploieşti, FC Ghimbav 2000 Braşov, CS Tricolorul Breaza, SC Petrolul Ploieşti SA II, AS DODU Bucureşti, SC FC Rapid SA II Bucureşti, CS Electrosid Titu, CS Transkurier Sfântu Gheorghe, CS FC Chitila, CS Buftea, FC 1 Decembrie, ASC Clinceni, FCM Târgovişte II, CS Filipeştii de Pãdure, AS Unirea Tãrlungeni

SERIA a IV-a - CS Building Vânju Mare, AS CS ALRO Slatina, CS Armata Craiova, CS Dunãrea Calafat, CSM Rova Roşiori de Vede, CS Gaz Metan Podari, AS Unirea Costeşti, FC PETROM Chimia Craiova, AFC Oltul Slatina, FC OLTCHIM Râmnicu Vâlcea, CS Progresul Corabia, FC Internaţional Curtea de Argeş, CS Sparta Mediaş, CS Athletic Sibiu, CS CFR Craiova, CS Turris Turnu Mãgurele, FC Cisnãdie, AS Juventus Bascov;

SERIA a V-a - CS Auxerre Trans Orşova, CS Vulcan, CS Minerul Motru, CS U Vasile Goldiş Arad, CS Ineu, CS Victoria Nãdlac, CS EMC Rovinari, SC Minerul Jilţ Mãtãsari, CS Gloria CTP Arad, CS Calor Timişoara, CS Minerul Mehedinţi Valea Copcii, CS Unirea Sânicolau Mare, AS Timişul Albina, CS TIM Giroc Timişoara, CS Profesionist UM Timişoara, CSM Sebeş, AS CFR MARMOSIM Simeria, AS Nova Mama Mia Becicherecoul Mic
 
SERIA a VI-a - FC Unirea Dej, FC Baia Mare, CF Lotus Felix Sânmartin, CF Someşul 2002 Satu Mare, CS FC Soda Ocna Mureş, CS Inter Blaj, CF Bihorul Beiuş, CS TRANS SIL Târgu Mureş, CS Lacul Ursu Mobila Sovata, CF Gloria 1922 Bistriþa II, CS Sãnãtatea Servicii Publice, FC Universitatea 1919 Cluj, ACS MARIS Târgu Mureş, CS Avântul Reghin, FC Bihor Oradea II, CS Gaz Metan Târgu Mureş, AS Turul Micula, CS Marmaţia 96 Sighetu Marmaţiei.

Sunt cateva mutari pe care nu le inteleg, dar despre asta mai tarziu.

No comments:

Post a Comment