Latest updates

Check the Important info page for latest updates! (11 April 2014)
Twitter Linked In

Tuesday, October 30, 2007

CM 2010 - capi de serie (Octombrie 2007)

Repartizarea locurilor pentru CM 2010:

Tara gazda: Africa de Sud
AFC: 4,5
CAF: 5
CONCACAF: 3,5
CONMEBOL: 4,5
OFC: 0,5
UEFA: 13

Meciurile de baraj: AFC - OFC si CONCACAF - CONMEBOL

Presupunand ca echipele mai bine clasate in clasamentul FIFA se vor califica la turneul final din Africa de Sud, iata cum ar arata clasamentul capilor de serie:

1 Brazilia 60.3 29.3 31
2 Germania 58.3 30.3 28
3 Italia 57.3 27.3 30
4 Argentina 53.0 21.0 32
5 Franta 52.3 23.3 29
6 Spania 52.3 25.3 27
7 Anglia 48.3 26.3 22
----------------------------
8 Portugalia 47.3 22.3 25
9 Olanda 40.7 14.7 26
10 Mexic 37.3 19.3 18
11 Croatia 32.0 9.0 23
12 Cehia 30.0 6.0 24
13 SUA 28.7 13.7 15
14 Japonia 23.3 13.3 10
15 Paraguay 22.7 11.7 11
16 Romania 21.0 0.0 21
17 Coreea de Sud 20.7 15.7 5
18 Scotia 20.0 0.0 20
19 Rusia 20.0 3.0 17
20 Grecia 19.0 0.0 19
21 Uruguay 18.7 2.7 16
22 Nigeria 16.7 2.7 14
23 Camerun 16.0 3.0 13
24 Senegal 15.7 8.7 7
25 Cote d'Ivoire 14.0 6.0 8
26 Australia 13.3 11.3 2
27 Columbia 12.0 0.0 12
28 Iran 11.3 5.3 6
29 Arabia Saudita 11.0 8.0 3
30 Guinea 9.0 0.0 9
31 Canada 4.0 0.0 4
32 Africa de Sud 4.0 3.0 1

Primele 7 echipe + Africa de Sud vor fi capi de serie.

Urnele pentru tragerea la sorti ar arata astfel (conform sistemului folosit pentru CM 2006):

Urna 1: Africa de Sud, Anglia, Argentina, Brazilia, Franta, Germania, Italia, Spania
Urna 2: Cehia, Croatia, Grecia, Olanda, Portugalia, Romania, Rusia, Scotia
Urna 3: Arabia Saudita, Australia, Canada, Coreea de Sud, Iran, Japonia, Mexic, SUA
Urna 4: Camerun, Columbia, Cote d'Ivoire, Guinea, Nigeria, Paraguay, Senegal, Uruguay

O posibila tragere la sorti:

Grupa A: Africa de Sud, Croatia, Coreea de Sud, Uruguay
Grupa B: Argentina, Cehia, Arabia Saudita, Senegal
Grupa C: Spania, Rusia, Canada, Columbia
Grupa D : Anglia, Scotia, Mexic, Nigeria
Grupa E: Germania, Olanda, Iran, Paraguay
Grupa F: Italia, Grecia, Japonia, Cote d'Ivoire
Grupa G: Brazilia, Portugalia, Australia, Camerun
Grupa H: Franta, Romania , SUA, Guinea

Daca FIFA ar folosi clasamentul capilor de serie pentru a stabili toate cele patru urne, iata care ar fi situatia:

Urna 1: Africa de Sud, Anglia, Argentina, Brazilia, Franta, Germania, Italia, Spania
Urna 2: Cehia, Croatia, Japonia, Mexic, Olanda, Paraguay, Portugalia, SUA
Urna 3: Camerun, Coreea de Sud, Grecia, Nigeria, Romania, Rusia, Scotia, Uruguay
Urna 4: Arabia Saudita, Australia, Canada, Columbia, Cote d'Ivoire, Guinea, Iran, Senegal

O posibila tragere la sorti:

Grupa A : Africa de Sud, Japonia, Rusia, Columbia
Grupa B: Spania, Croatia, Camerun, Arabia Saudita
Grupa C: Germania, Mexic, Coreea de Sud, Guinea
Grupa D: Franta, Olanda, Nigeria, Australia
Grupa E: Brazilia, SUA, Romania, Cote d'Ivoire
Grupa F : Italia, Portugalia, Uruguay, Canada
Grupa G: Argentina, Cehia, Scotia, Iran
Grupa H: Anglia, Paraguay, Grecia, Senegal

No comments:

Post a Comment